02.09.16
Плюси та міси діодних ламп (светодиодные лампы).
Сумніви в доцільності використання світлодіодних ламп для дому пов’язані з основним і, мабуть, основним їх недоліком – високою ціною. Сьогодні ціна на таку лампу починається від 40 грн., верхня межа може бути на порядок вищою. Вигода від світлодіодних лампочок набагато більша: досить великий строк служби, який досягає 50 тисяч годин, що відповідає 10-12 рокам безперервної роботи; для порівняння – середній строк служби ламп розжарювання – біля 1000 годин, а енергозберігаючих – 10000 годин; низьке енерго споживання – лампи з світло діодами споживають у декілька разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання; екологічність – діодні лампи, у порівнянні з енергозберігаючими, не мають у своєму складі токсичних речовин, шкідливих для навколишнього середовища і здоров’я людини; широка область використання – LED пристрої використовуються в житлових приміщеннях в якості основного чи додаткового джерела світла, для освітлення предметів інтер’єру, а також у нічниках, настільних лампах, фонариках та інших.
Форма лампи.
Лампа зі світлодіодами може саму різну форму: круглу, грушеподібну, у вигляді свічки, подібну на кукурудзу, таблетку, витягнуту та іншу. Вибір залежить тільки від Вашого смаку.
Наявність радіатору.
Радіатор – це ребриста ділянка поверхні, виконаний з алюмінію. Він служить для охолодження діодів, котрі погано переносять високу температуру. Якщо виробник не приділив достатньо уваги охолодженню діодів, лампа досить швидко вийде з роботи. Пластиковий корпус лампи також не може забезпечити достатній рівень охолодження блоку світлодіодів. Потрібно звернути увагу на лампи з матовою колбою, не прозорою: у ній не видно радіатору, а у дешевих виробників з часом колба може пожовтіти через наявність дешевої пластмаси.
Яскравість свічення.
Сучасні світло діоди дають можливість получити до 70 лм з кожного вату. Особливо хорошими показниками відрізняються високоефективні дорогі світлодіоди. Купуючи LED лампу, зазвичай орієнтуються на аналогію з лампами розжарювання, зменшуючи потужність у 5-10 разів. Для прикладу, щоби замінити лампочку 60 ват, потрібно придбати світлодіодну лампу потужністю 6 ват.
Кольорова температура.
Цей показник регулює колір, котрим світить світлодіодна лампа. Кольорова температура у 2700K відповідає жовтуватому свіченню, що відповідає, у тому числі, лампам розжарювання. Такий відтінок світла найбільш комфортний та приємний для очей. При температурі 2800 – 3200 K світло стає теплим білим, при 4500 – 5000 K – нейтральним білим (денним). Таким чином, чим вища кольорова температура, тим холодніший буде відтінок білого кольору. Всередині кожної лампи вбудований блок живлення.
Якість блоку живлення напряму впливає на якість роботи пристрою. У ньому повинний бути вмонтований захист від перепадів напруги, пробою, перегрівання. Лампа з неякісним блоком буде мати мерехкотіння, що дуже видно неозброєним оком.
Упаковка та зовнішній вигляд лампи.
У якісної лампи повинне бути відповідне пакування. На ній обов’язково повинні бути присутні дані про виробника, потужності, кольорової температури, показники світлової віддачі та коефіцієнт передачі кольору, а також штрих-код. Сама лампа теж повинна бути якісно оформленою: гладкою, без шороховатостей, без погано викрашеної поверхні, без видимості проводки.