Корзина
201 отзыв
На час каратину з 08.01 - 25.01 послуга САМОВИВІЗ недоступнаСделать покупку
+380662199142
+380963741216
+380932199142
ДВОРИК Светодиодное LED освещение, товары для дома и промышленности

Що таке led лампи. Відмінності та переваги

Що таке led лампи. Відмінності та переваги
Діодні лампи (LED) – це найновіша альтернатива застарілим лампам розжарювання. Їх асортимент останнім часом значно розширився. Як простому споживачу вибрати світлодіодну лампу, щоби вона була надійної якості і не сильно вдарила по бюджету?

02.09.16

Плюси та міси діодних ламп (светодиодные лампы).

Сумніви в доцільності використання світлодіодних ламп для дому повязані з основним і, мабуть, основним їх недоліком – високою ціною. Сьогодні ціна на таку лампу починається від 40 грн., верхня межа може бути на порядок вищою. Вигода від світлодіодних лампочок набагато більша: досить великий строк служби, який досягає 50 тисяч годин, що відповідає 10-12 рокам  безперервної роботи; для порівняння – середній строк служби ламп розжарювання – біля 1000 годин, а енергозберігаючих – 10000 годин; низьке енерго споживання – лампи з світло діодами  споживають у декілька разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання; екологічність – діодні лампи, у порівнянні з енергозберігаючими, не мають у своєму складі токсичних речовин, шкідливих для навколишнього середовища і здоров’я людини; широка область використання – LED пристрої використовуються в житлових приміщеннях в якості основного чи додаткового  джерела світла, для освітлення предметів інтер’єру, а також у нічниках, настільних лампах, фонариках та інших.

Форма лампи.

Лампа зі світлодіодами може саму різну форму: круглу, грушеподібну, у вигляді свічки, подібну на кукурудзу, таблетку, витягнуту та іншу. Вибір залежить тільки від Вашого смаку.

Наявність радіатору.

 Радіатор – це ребриста ділянка поверхні, виконаний з алюмінію. Він служить для охолодження  діодів, котрі погано переносять високу температуру. Якщо виробник не приділив достатньо уваги охолодженню діодів, лампа досить швидко вийде з роботи. Пластиковий корпус лампи також не  може забезпечити достатній рівень охолодження блоку світлодіодів. Потрібно звернути увагу на лампи з матовою колбою, не прозорою: у ній не видно радіатору, а у дешевих виробників з часом колба може пожовтіти через наявність дешевої пластмаси.

Яскравість свічення.

 Сучасні світло діоди дають можливість получити до 70 лм з кожного вату. Особливо хорошими  показниками відрізняються високоефективні дорогі світлодіоди. Купуючи LED лампу, зазвичай орієнтуються на аналогію з лампами розжарювання, зменшуючи потужність у 5-10 разів. Для прикладу, щоби замінити лампочку 60 ват, потрібно придбати світлодіодну лампу потужністю 6 ват.

Кольорова температура.

 Цей показник регулює колір, котрим світить світлодіодна лампа. Кольорова температура у 2700K відповідає жовтуватому свіченню, що відповідає, у тому числі, лампам розжарювання. Такий відтінок світла найбільш комфортний та приємний для очей. При температурі 2800 – 3200 K світло стає теплим білим, при 4500 – 5000 K – нейтральним білим (денним). Таким чином, чим вища кольорова температура, тим холодніший буде відтінок білого кольору. Всередині кожної лампи  вбудований блок живлення.

Якість блоку живлення напряму впливає на якість роботи пристрою. У ньому повинний бути  вмонтований захист від перепадів напруги, пробою, перегрівання. Лампа з неякісним блоком  буде мати мерехкотіння, що дуже видно неозброєним оком.

Упаковка та зовнішній вигляд лампи.

У якісної лампи повинне бути відповідне пакування. На ній обов’язково повинні бути  присутні дані про виробника, потужності, кольорової температури, показники світлової віддачі та коефіцієнт передачі кольору, а також штрих-код. Сама лампа теж повинна бути якісно оформленою: гладкою, без шороховатостей, без погано викрашеної поверхні, без видимості проводки.

Другие статьи